Wynajem dźwigów samojezdnych

W dzisiejszych czasach większe budowy bez dźwigów ciężko sobie wyobrazić. Dźwigi ułatwiają nam szybkie i wygodne wykonanie większości prac. Technologia poszła do przodu, dlatego współczesne dźwigi charakteryzują się sporymi możliwościami udźwigu jak i manewrowania. Kiedy wiemy, że praktycznie nie ruszymy z większą budową bez tego sprzętu, pytanie jest następujące: jak pozyskać dźwig na budowę?

 

dźwig samojezdny

 

Zakup czy wynajem?

Wiele firm budowlanych rozważa zakup dźwigu. Trzeba jednak zaznaczyć, że wydanie kilkuset tysięcy złotych na dźwig nie jest jedynym kosztem. Przede wszystkim, dźwigiem nie zaparkujemy na zwykłym parkingu osiedlowym, dlatego potrzebne jest miejsce, w którym nasz dźwig będzie przechowywany. Drugą sprawą są kwestie związane z: kosztami konserwacji/przeglądami, naprawami, wynagrodzeniem dla operatora dźwigu lub kosztem zrobienia takiego kursu dla siebie. Często na budowie nie możemy wszystkiego przewidzieć, więc każde poważniejsze uszkodzenie dźwigu wprawia właściciela w zakłopotanie. Trzeba też dodać, że zakup jednego dźwigu nie wystarczy. Dźwigi nie są uniwersalne, każdy ma swoją specyfikację, co powoduje, że nie wszędzie będziemy mogli wykorzystać jeden model.

Dlatego warto rozważyć wynajem dźwigów! Przy wynajmie nie musimy wyłożyć sporej sumy na stół za jednym razem. Wynajmujemy tylko wtedy kiedy mamy pracę, więc pozwala nam to zoptymalizować koszty, a dodatkowo dopasować sprzęt do konkretnych zadań! Nie musisz się martwić o takie kwestie jak: naprawy, przeglądy/konserwacje, a nawet operatorem dźwigu! Firmy zajmujące się wynajmem dźwigów często posiadają własną, doświadczoną kadrę operatorską, która wykona nawet skomplikowane zadania.

 

żuraw dźwig

 

 

Wynajem żurawi samojezdnych

Żurawie samojezdne (potocznie nazywane dźwigami samojezdnymi) to najpopularniejszy typ dźwigu, który króluje na budowach, więc oznacza to, że jest najbardziej uniwersalny ze wszystkich. Największą zaletą tego typu żurawia jest możliwość łatwego przemieszczania się, czyli mobilność. Zawdzięcza to dźwignicy zabudowanej na specjalnie skonstruowanym podwoziu samojezdnym. Posiada wciągarkę i wysięgnik wychylny osadzony na obrotowej kolumnie, dzięki temu łatwo może przenosić wszelkie materiały/obiekty.

 

Czym się kierować przy wyborze żurawia samojezdnego?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że każdy sprzęt tego typu musi spełniać normy Urzędu Dozoru Technicznego. Dlatego decydując się na wynajem zwróć uwagę na aktualne wyniki testów i pomiarów konkretnego dźwigu.

Jeżeli jesteś zainteresowany wynajmem dźwigu, skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci w wyborze!

Kliknij: Kontakt, żeby się z nami skontaktować.
Zapoznaj się również z naszą ofertą wynajmu żurawi budowlanych.